Myslenie génia – teda ducha

Autor: Valerián Švec | 26.1.2010 o 12:18 | (upravené 26.1.2010 o 16:14) Karma článku: 3,22 | Prečítané:  1211x

Myslenie génia prebieha mimo mozog. Prebieha v slobodnej mysli. Jej plody však môžeme zbierať v podobe prevratných objavov až vtedy, keď utíšime všetky ostatné zmysly a necháme ju v pokoji sa prejaviť.

Slobodná myseľ je v každom z nás, veď z nej práve pochádzame, z nej sa rodíme a k nej sa po smrti opäť vraciame. Spomínanými šiestimi zmyslami naberieme informácie, potom vypneme a necháme svoju slobodnú myseľ, aby v pokoji vyhodnocovala. Toto je šokujúco jednoduchý recept na pokrok. Zo slobodnej mysle, ak jej povolíme prístup utíšením rušivých vnemov, prichádzajú jasné a správne rozhodnutia. Zo slobodnej mysle prichádzajú riešenia, ktoré sú nezávislé na logike. Zo slobodnej mysle prichádza aj ten pravý pôžitok zo svetskej krásy. Slobodná myseľ nikdy nespí a napriek tomu rozruchu, v ktorom žijeme sa prejavuje. Nazvali sme to intuícia, predtucha, jasnovidectvo. Je čas, aby sme sa prestali vadiť o terminológii a nedelili sa na tábory ezoterikov, jasnovidcov, vedcov, duchovne založených alebo materialistov! Problém slobodnej mysle, ako aj jej výhoda zároveň je v tom, že je absolútne nezávislá na hmote a teda na všetkých zmysloch a dokonca aj na mozgových predispozíciách. Problém spočíva v tom, že sa prejavuje bez rozdielu na náboženskom presvedčení, svetonázore a spontánne. Preto jednoducho často nevieme rozlíšiť, čo nám to chce dotyčná osoba vlastne povedať, keď tliacha o zjaveniach svätých, anjeloch, ufónoch  alebo podobných komiksových postavičkách. Dotyčná osoba totiž ani nevie, k čomu má prístup a tak to mozog vyhodnocuje najľahším a najdostupnejším spôsobom. Slobodná myseľ sa môže prejaviť aj u ťažko mozgovo obmädzených, dokonca s veľmi nízkym intelektom. Toto je ten lepší prípad, lebo sa väčšinou prejavuje ako ľudské nezištné dobro, za ktorým sice cítiť hlbokú životnú múdrosť, ale väčšinou potrebuje takýto človek v hmotnom svete špeciálnu starostlivosť, aby prežil ako jedinec. Táto výhoda nezávislosti slobodnej mysle sa prejavuje azda ako najväčší problém práve u vzdelaných ľudí s veľmi dobre vyvinutou mozgovou činnosťou a vysokým intelektom. Práve pre svoju nezávislosť na hmote. Preto tie naše supermozgy stagnujú. Mozgy odmietajú prijať fakt, že miesto, kde sa rodia tie ich nápady jednoducho nie je v mozgu. Pri svojom závratnom tempe pokroku sme sa tak upäli na mozog, matériu a logiku, že sme popreli pôvodcu pokroku samotného a tou je samozrejme slobodná myseľ a jej nehmotná podstata. Kľudne to môžeme nazvať duch, duša, boh. (S duálnym vnímaním boha na mňa už nechoďte, to sme si vysporiadali v minulých kapitolách „Bohovia sa vyvíjajú - Veľké upratovanie".)

Ak sa prejaví slobodná vôľa spontánne u pobožného človeka, máte z toho zjavenie svätého. Pokiaľ sa prejaví u ezoterika, máte na svete veštca alebo liečiteľa. Objaví sa u autistu a je to zázračný riešiteľ najťažších matematicko-fyzikálnych záhad. Objaví sa u intelektuála a je z neho otec atómovej bomby. Tieto príklady sú samozrejme veľmi zjednodušené, ale chcem nimi poukázať na stály vplyv fyzických obmädzení na prejavy slobodnej mysle. Mali by sme sa vyhnúť spontánnym prejavom a naopak, zaoberať sa tým, ako sa k darom slobodnej mysle dostať cielene a tým si aj vyberať, kto a do akej miery bude mať k nej prístup. Myslím, že najlepšie by bolo, keby sme to boli všetci!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štyri mesiace po Kuciakovej vražde verejnosť pozná len čas úmrtia

Politici po vražde novinára odmietali odstúpiť, polícia čelila kritike za postup pri vyšetrovaní.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kočner skončil. Aj keby ho pustili na slobodu

Čo znamená zadržanie Kočnera a Ruska.

Stĺpček Jakuba Fila

Treba to stále pripomínať, moc pochádza od občanov

Verejnosť si zrejme až časom uvedomí, že za posledné mesiace dosiahla veľmi veľa.


Už ste čítali?