Utópia

Autor: Valerián Švec | 11.2.2014 o 17:56 | Karma článku: 5,36 | Prečítané:  706x

Súťaž je prirodzeným spôsobom vývoja života, ktorú často nazývame evolúcia. Je úplne prirodzené, že evolúcia ťažila práve z princípu súťaže. Súťaž poskytla možnosť, aby sa vždy rozvinul ten najprispôsobivejší a najexpanzívnejší životný druh. Je to jasné. Kde by bol život bez súťaže? Existuje však svet, kde sa evolúcia dokonala... a pre dokonalý životný druh sa tým skončila aj potreba súťažiť.  

Existuje svet, kde sa neuplatňuje vlastnícke právo. Ľudia v tomto svete sú si totiž vedomí, že sú v ňom iba dočasne. Uplatňujú preto právo užívateľské. To, čo sami dokážu užívať „vlastnia" po celú dobu, ktorú to užívajú. Nie viac a nie ani menej. V tomto svete sa preto ľudia neboja cestovať a presídľovať podľa ľubovôle. Nepotrebujú zasahovať do prírodného cyklu ani prirodzeného prostredia. Vyberajú si prostredie a dovoľujú, aby si aj prostredie vybralo ich. Vzájomne sa potom podporujú a chránia.

Existuje svet, kde sa človek rodí s jedinečnými vlastnosťami a talentami. Svoje talenty rozvíja do takej miery, ako sám chce a delí sa s nimi s každým, kto ich potrebuje. Počas detstva sa zoznamuje s okolím, ktoré vníma jeho jedinečnosť. Postupne ako rastie, rozvíja slobodne to, na čo má prirodzené vlohy a s ľahkosťou to používa nie len pre svoj osoh, ale aj pre osoh svojho okolia. Tým sa stáva vzácnym a jeho okolie si ho váži. Preto sa nemusí báť ani o obživu ani o domov ani o úctu svojho okolia.

Existuje svet, kde nepoznajú pojem hierarchia. Každý má v tomto svete rovnakú hodnotu. Aj v tomto svete sú peniaze. Mzdu má však každá profesia rovnakú. Hodnota práce totiž nie je posudzovaná. Je u všetkých rovnaká. Ľudia veľmi dobre vedia, že deti čističa kanálov majú rovnaké právo na vzdelanie, stravu aj bývanie, ako deti riaditeľa kanalizácií.

Existuje svet, kde ľudia nezamykajú brány a nie sú nikým napádaní. Energia je dostupná všetkým. Nejestvuje potreba kradnúť... pretože...

EXISTUJE SVET, KDE ĽUDIA NEPOZNAJÚ SÚŤAŽ

Súťaž je prirodzeným spôsobom vývoja života, ktorú často nazývame evolúcia. Je úplne prirodzené, že evolúcia ťažila práve z princípu súťaže. Súťaž poskytla možnosť, aby sa vždy rozvinul ten najprispôsobivejší a najexpanzívnejší životný druh. Je to jasné. Kde by bol život bez súťaže?

Existuje však svet, kde sa evolúcia dokonala... a pre dokonalý životný druh sa tým skončila aj potreba súťažiť.

Ľudia, ktorí si uvedomili toto evolučné dokonanie, sa dokázali pozrieť na svet dokonalými očami. Ležal im pri nohách a oni mohli vnímať divadlo života. Užívať si ho bez strachu a napätí. Súťaž sa skončila. Nastal čas oslavovať.

Všetky evolučne nedokonalé bytosti sa víria v tanci súťaže o život. Dokonalí ich so súcitom vnímajú. Vnímajú dokonalosť diela a sami si užívajú bezpečný status pozorovateľa, užívateľa raja, ktorý sa dokonal.

Evolúcia je vývoj, kde tí, čo prehrajú boj o život, život strácajú a tím, čo vyhrávajú život ostáva. Priebežne sa jeden druh dokoná... a ten ustupuje z tejto hry.

Ukončuje pokrok a ostáva v stabilnej harmónii. Nad všetkým.

Nedajú sa rozoznať. Majú veľa fyzických aj nefyzických podôb. Sú často priamo vedľa vás. Sú medzi nami aj vo veľa iných svetoch. Sú dokonalí.

Evolúcia sa skončila. Niet kam napredovať. Dokonalé bytosti sú na svete. Ostatný život ich dychtivo nasleduje a bojuje o konečné prežitie. Oni už nemusia. Oni sa stali samotným životom.

Dívajú sa na divadlo života a vstupujú doň pre osoh harmónie.

Milujú život a súcitia so všetkými živými bytosťami.

Dajú sa ľahko rozoznať podľa stratégie prejavu. Nie sú už závislí na evolúcii. Oni už evolúcii nepodliehajú.

Chcete ich rozoznať konkrétnejšie?

Nebojujú o život, nebojujú vlastne o nič.

Ich stratégia je DOKONALE jednoduchá.

NESÚŤAŽIA - ZDIEĽAJÚ

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

dnes píše jaroslav rumpli

Už to s nimi nevydržal ani prezident

Špina je zažratá.


Už ste čítali?